Wyjście do kina - Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie, ul. Henryka Sienkiewicza 5 27-500 Opatów tel/fax 15 868 33 33 e-mail sds@umopatow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Budynek ŚDS

Wycieczki

Turnieje

Prace uczestników

 • Kontakt

  Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie
  ul. Henryka Sienkiewicza 5
  27-500 Opatów
  tel/fax 15 868 33 33
  e-mail sds@umopatow.pl

Wyjście do kina

W dniu 18 października 2021 roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie wybrali się do kina na film pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” oraz „Mistrz” .
Pierwsza filmowa recenzja pokazała okres życia Przyszłego prymasa Polski , jako porucznika kapelana oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej o pseudonimie „Radwan III” sprawującego posługę duchową w powstańczym szpitalu. Ksiądz Wyszyński w obliczu wojny musiał dokonywać trudnych wyborów i próbować odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”

Duże wrażenie wywołały sceny z umierającym partyzantem wzywającym księdza.
Akcja filmu „Mistrz” przedstawił historię pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego, który trafił do obozu koncentracyjnego Auschwitz, aby przeżyć brał udział w walkach na ringu. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas pobytu 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie.
Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.
Ekranizacje filmowe dostarczyły wielu emocji oraz wzbudziły refleksje nad wrażeniami po obejrzeniu filmów.