FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” - Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie, ul. Henryka Sienkiewicza 5 27-500 Opatów tel/fax 15 868 33 33 e-mail sds@umopatow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek ŚDS

Wycieczki

Turnieje

Prace uczestników

FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

W dniu 11 października 2023 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w etapie wojewódzkim XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Tematem prac osób z niepełnosprawnością było: „Życie jest podróżą”.
Niepełnosprawni artyści stworzyli prace w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, grafika i rysunek, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia.
Jury konkursu, w skład którego wchodziły przedstawicielki Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach oraz Domu Kultury Zameczek W Kielcach, wyłoniło 23 laureatów, którym wręczone zostaną nagrody oraz wyróżnienia.

Uczestnicy Naszego Domu po raz kolejny wzięli udział w konkursie przygotowując prace w różnych kategoriach.
Podobnie jak w ubiegłych latach wśród finalistów tegorocznego konkursu doceniona została praca Uczestnika Naszego Domu – tym razem pani Ewelina Jakubowska zajęła I miejsce w kategorii fotografia za pracę pt. „W tej podróży jesteśmy na chwilę ” . W nagrodę pani Ewelina otrzymała z rąk Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON dyplom, statuetkę, upominki rzeczowe oraz voucher. Najlepsza praca została przekazana do Warszawy, gdzie odbędzie się finał konkursu na szczeblu ogólnopolskim.
Pani Ewelina po raz trzeci znalazła się wśród finalistów w etapie wojewódzkim.