Aktualności - Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie, ul. Henryka Sienkiewicza 5 27-500 Opatów tel/fax 15 868 33 33 e-mail sds@umopatow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Budynek ŚDS

Wycieczki

Turnieje

Prace uczestników

 • Kontakt

  Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie
  ul. Henryka Sienkiewicza 5
  27-500 Opatów
  tel/fax 15 868 33 33
  e-mail sds@umopatow.pl

Aktualności

Artykuły

 • Wyjście do kina

  W dniu 18 października 2021 roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie wybrali się do kina na film pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” oraz „Mistrz” .
  Pierwsza filmowa recenzja pokazała okres życia Przyszłego prymasa Polski , jako porucznika kapelana oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej o pseudonimie „Radwan III” sprawującego posługę duchową w powstańczym szpitalu. Ksiądz Wyszyński w obliczu wojny musiał dokonywać trudnych wyborów i próbować odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”

  Czytaj Więcej o: Wyjście do kina
 • Wernisaż ,,Gra barw”

  7 października br, odbył się w naszym Domu Wernisaż prac plastycznych naszych Uczestniczek.
  Prace te, to tematyczne kolorowanki zawierające motywy roślinne, florystyczne – najbliższe naszym Artystom.
  Osoby zdobyły wiedzę na temat wydarzenia kulturalnego jakimi są Wernisaż i Wystawa. Zapoznali się również z terminem kolorowanka dla dorosłych i poznali jej terapeutyczne działanie.

  Czytaj Więcej o: Wernisaż ,,Gra barw”
 • Wycieczka do lasu

  Korzystając ze sprzyjającej jesiennej aury dnia 4 października br. wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Podopieczni mogli bez pośpiechu posłuchać i zobaczyć jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią. W międzyczasie chętne osoby grały w piłkę siatkową i ringo. Spacer po lesie, kontakt z przyrodą poprawia samopoczucie i łączy aktywność fizyczną ze świeżym i czystym powietrzem. Piękna pogoda zachęciła uczestników do zbierania grzybów.
  Na koniec spotkania wszyscy posilili się pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami z ogniska.
  Dzień upłynął nam w miłej atmosferze biesiadowania, rozmów a także wspólnego posiłku.

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do lasu