Aktualności - Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie, ul. Henryka Sienkiewicza 5 27-500 Opatów tel/fax 15 868 33 33 e-mail sds@umopatow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek ŚDS

Wycieczki

Turnieje

Prace uczestników

Aktualności

Artykuły

 • Konkurs „EKO-SPRZĘT SPORTOWY”

  W dniu 21.09.2023r. uczestnicy naszego Domu wzięli udział w konkursie ,, EKO-SPRZĘT SPORTOWY -Drugie Życie Odpadów’’. Organizatorem konkursu był Środowiskowy Dom Samopomocy w Kleczanowie. Sprzęt sportowy zaprezentowany przez uczestników naszego Ośrodka był wykonany z surowców wtórnych takich jak; tektura, torebki foliowe, zakrętki, plastikowe butelki, kółka od wózka czy płyty CD. Praca wzbudziła duże zainteresowanie komisji i publiczności , gdyż kajak był oryginalny i w jednym egzemplarzu. Za nasze prace otrzymaliśmy wyróżnienie. Tworzenie prac było dla nas ogromną przyjemnością i dobrą zabawą. Natomiast nagroda dodała nam skrzydeł do dalszego działania. Uwielbiamy spotkania integracyjne- rozmowy z ludźmi, nawiązywanie znajomości, wspólne biesiadowanie zapadają w naszej pamięci na bardzo długo.

  Czytaj Więcej o: Konkurs „EKO-SPRZĘT SPORTOWY”
 • PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

  W dniu 12 września 2023 r. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie wraz z Pracownikami wczesnym rankiem wyruszyli na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na Jasną Górę.
  Towarzyszył nam ks. Paweł Goliński, który w Kaplicy Cudownego Obrazu Czarnej Madonny Matki Bożej Częstochowskiej odprawił mszę św. w intencji Uczestników oraz pracowników naszej placówki. Następnie udaliśmy się na wały, by przejść Drogę Krzyżową.
  W czasie trwania pielgrzymki powędrowaliśmy również do źródełka św. Barbary.
  Czas wolny wykorzystaliśmy na zakup pamiątek w miejscowych sklepikach.
  W malowniczym Olsztynie zatrzymaliśmy się na gorący posiłek.
  Podróżując autokarem odmawialiśmy różaniec, koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewaliśmy pieśni religijne
  Wypełnieni przeżyciem duchowym i wspólną modlitwą udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

  Czytaj Więcej o: PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY
 • Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej wyróżnione

  W dniu 31 sierpnia 2023 r. z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Opatów pana Grzegorza Gajewskiego, nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej umieszczonej na budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie. Tablica poświęcona została działaczom Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ,,Solidarność” Ziemi Opatowskiej, którzy w czasie komunistycznego zniewolenia podjęli walkę o niepodległość ojczyzny i godność ludzi pracy.

  Czytaj Więcej o: Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej