Pracownie - Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie, ul. Henryka Sienkiewicza 5 27-500 Opatów tel/fax 15 868 33 33 e-mail sds@umopatow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek ŚDS

Wycieczki

Turnieje

Prace uczestników

Pracownie

Menu dla: Pracownie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie jest ośrodkiem wsparcia dziennego o zasięgu ponad gminnym typu A i typu B, przeznaczonym dla 23 osób dla osób niepełnosprawnych (dla osób przewlekle psychicznie chorych i dla osób upośledzonych umysłowo). 

Podstawowym zadaniem Domu jest zapewnienie osobom zaburzonym psychicznie oparcia społecznego pozwalającego im na zaspokojenie ich potrzeb życiowych, usamodzielnienie i integrację społeczną, rozumianą jako przywrócenie możliwości pełnienia powszechnie dostępnych w danej społeczności ról społecznych.

Dom będąc jednostką wsparcia dziennego ma za zadanie poprawić funkcjonowanie uczestników poprzez indywidualne, grupowe i środowiskowe oddziaływania terapeutyczno - rehabilitacyjne z uwzględnieniem ich indywidualnych możliwości przy jednoczesnym zachowaniu prawa do wolności, godności, suwerenności i samodzielności.

Skierowanie do Domu odbywa się na podstawie decyzji administracyjnej wydanej przez Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowie, na wniosek osoby zainteresowanej lub jej opiekuna prawnego.